Szanowni Mieszkańcy,
mając na względzie obowiązek zapewnienia warunków bezpieczeństwa zarówno dla Interesantów, jak i Pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Boguszowie-Gorcach zawiadamiam, że od 20 marca br. do odwołania w Ośrodku zostało wstrzymane przyjmowanie Interesantów. W godzinach od 9:00 do 11:00 możliwe będzie wejście do budynku jednostki (od ul.Grota-Roweckiego) w celu złożenia pism, wniosków i innych dokumentów w skrzynce podawczej na parterze. Znajdą Państwo tam również druki wniosków o przyznanie dodatku mieszkaniowego i energetycznego oraz druki stosowane w pomocy społecznej. Wnioski o dodatek mieszkaniowy składacie Państwo bez potwierdzania ich w Urzędzie Miejskim i u zarządców. Wzory wniosków o ustalenie prawa do świadczeń związanych z wychowywaniem i utrzymaniem dzieci dostępne są na stronie internetowej jednostki: www.opsboguszow.pl Można składać je elektronicznie z wykorzystaniem systemów bankowych, przez portal empatia lub EPUAP.   
   Zachęcam do kontaktu za pomocą telefonów, poczty e-mail oraz Elektronicznej Skrzynki Podawczej EPUAP. Jesteśmy do Państwa dyspozycji. Zapewniam również, że jednostka na bieżąco wykonuje swoje zadania.W tym tygodniu uruchomiliśmy dla Państwa szereg wypłat świadczeń w celu zapewnienia poczucia bezpieczeństwa finansowego.
  Życzę wszystkim Państwu zdrowia i życzliwości. Aby łatwiej znieść trudności związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa ponownie apeluję o wzajemną pomoc oraz o zwracanie szczególnej uwagi na seniorów i osoby samotne.

 Beata Jackowska
 Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej
 w Boguszowie-Gorcach